Działalność

Od momentu powstania Koła Naukowego Młodych Dyplomatów, organizacja ta zrzesza studentów, którzy w aktywny sposób angażują się w działalność na rzecz propagowania wiedzy o szeroko pojętych stosunkach międzynarodowych. Tym samym organizują oni zarówno debaty studenckie, jak też uczestniczą w spotkaniach z zaproszonymi przez Instytut Stosunków Międzynarodowych i Politologii PWSW gośćmi jak np. dr. Wojciechem Bilińskim – Konsulem RP we Lwowie.

Członkostwo w Kole Naukowym Młodych Dyplomatów umożliwia studentom branie udział w wyjazdach naukowych m.in. do Sejmu RP, Zamku Królewskiego na Wawelu oraz licznych instytucji partnerskich zlokalizowanych na terenie Ukrainy.

Studenci zaangażowani w działalność Koła Naukowego uczestniczą także w wydarzeniach o randze międzynarodowej, które cyklicznie odbywają się na terenie Polski i za granicą. Od kilku lat są oni zaangażowani w działalność wolontariacką w trakcie Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju. Ponadto uczestniczyli m.in. w Forum “Europa-Karpat” w Krasiczynie, Forum “Europa-Ukraina” w Łodzi, Międzynarodowym Forum Polskiego Biznesu w Kijowie.

Koło Naukowe Młodych Dyplomatów organizuje także liczne imprezy promocyjne i integracyjne na terenie PWSW. Należą do nich m.in. wydarzenia towarzyszące Dniom Otwartym i Dniom Nauki PWSW, a także wyjazdy integracyjne nad Solinę, studenckie ogniska i rajdy rowerowe.

 

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata? Odwiedź poniższe strony!