Aktualności

Uczelniana Rada Samorządu Studentów wraz z Kołem Naukowym Socjologów dołączyli do ogólnopolskiej akcji Kilometry Dobra. Celem tej akcji było zebranie jak największej sumy na umożliwienie odpowiednich warunków usamodzielnienia dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną. W związku z tym zaprosiliśmy do naszej uczelni podopiecznych przemyskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Spotkanie odbyło się 15.05.2018 r. w którym to dniu mieliśmy przyjemność uczestniczyć w prelekcji prowadzonej przez terapeutów PSONI Koło w Przemyślu. Bardzo miło wspominamy to spotkanie i już nie możemy doczekać się następnego. Członkowie URSS oraz KNS ruszyli ze zbiórką, która odbyła się na terenie uczelni. Finał akcji, który odbędzie się 03.06.2018 w Medyce pokaże ile dobra mieści się w każdym z nas.

 

 

 

 

 


W terminie od 30.11 do 06.12.2017 r. odbyła się na terenie PWSW zbiórka Mikołajkowa pod hasłem: „ I Ty możesz zostać św. Mikołajem” dla dzieci z Domu Dziecka w Przemyślu. Studenci z kierunku Bezpieczeństwo i Produkcja Żywności upiekli pierniczki, które były rozdawane wszystkim darczyńcom w trakcie zbiórki pieniędzy . Zebraliśmy 1405,10 zł za co zostały zakupione prezenty dla dzieci. Delegacja z URSS, Koła Naukowego Studentów Socjologii oraz Koła Naukowego Studentów Inżynierii Środowiska udała się do Domu Dziecka Maciuś, aby przekazać dzieciom świąteczne paczki, sprawując im tym ogromną radość.

Dziękujemy wszystkim za pomoc ! Każdy z Was podarował radość tym dzieciakom!

 


Podsumowanie zbiórki żywności na rzecz Zwierzaków ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach

Koło Naukowe Studentów Socjologii w dniach 3 – 14 kwietnia 2017 roku przeprowadziło zbiórkę żywności na rzecz Zwierzaków ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach na terenie PWSW. Podczas zbiórki udało nam się zebrać ponad 40kg karmy suchej, ponad 20 kg karmy mokrej, makaron, smycz, ubranko, i ponad 20 sztuk maskotek/zabawek.

W dniu 4 maja przekazano zebraną żywność Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji pomocy zwierzakom. Cieszymy się, że tak wielu studentów wie jak ważne jest niesienie pomocy niechcianym i porzuconym zwierzętom i wspierało nas w tym działaniu.

________________________________________________________________________________________________

Studenci Socjologii podczas wykładów w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego

W dniach 5-6 kwietnia 2017 roku członkowie Koła Naukowego Studentów Socjologii wraz z opiekunem – dr. Piotrem Długoszem oraz Prorektorem ds. Rozwoju Współpracy PWSW – dr. Sławomirem Soleckim, gościli w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W trakcie pobytu uczestniczyli w kilku wykładzie prof. Krzysztofa Frysztackiego (IS UJ), zatytułowanego Pracy socjalnej „wyrastanie” na dyscyplinarną odrębność. Przyczynek do historii i współczesności oraz prof. Pniny Ron (University of Haifa), Praca socjalna w Izraelu w kontekście wpływu traumy na zdrowie psychiczne i dobrostan obywateli. Delegacja przemyskiej socjologii odwiedziła także wystawę fotografii, poświęconą socjologicznemu spojrzeniu na dwie wielkie metropolie, zatytułowaną „Paris – New York”. Autorem zdjęć jest wybitny polski socjologii prof. Piotr Sztompka.

Prorektor wraz z opiekunem KNSS uczestniczyli ponadto w spotkaniu z gronem profesorskim Zakładu Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na pierwszym zdjęciu od lewej prof. Maria Świątkiewicz-Mośny, dr Aleksandra Wagner, prof. Marian Niezgoda. Omawiane były kwestie przygotowania do konferencji poświęconej młodzieży, która odbędzie się w Instytucie Socjologii PWSW 30-31 maja.

_______________________________________________________________________________________________

VI Edycja Dni Wykładów Otwartych

W dniu 08.12.2016 r. studenci z KNSS czynnie uczestniczyli VI Edycji Dni Wykładów Otwartych  na PWSW w Przemyślu. Na swoim stoisku promowali naszą Uczelnię i zachęcali uczniów Szkół Średnich  odwiedzających stoisko Socjologii do podjęcia studiów na kierunku Socjologia. Studentki z KNSS obsługiwały w czasie trwania „Dni Wykładów Otwartych” – zorganizowaną na terenie Kolegium Technicznego – Kafejkę, gdzie w miłej atmosferze przygotowywały naszym gościom ciepłe napoje i częstowały ich ciasteczkami. Członkowie KNSS jak co roku przeprowadzili badanie ankietowe wśród uczestników „Dni Wykładów Otwartych” – zbierając „Opinie o Dniu Warsztatów i Wykładów Otwartych” od uczniów oraz specjalnie przygotowane ankiety dla Nauczycieli goszczących wraz z młodzieżą w Naszej Uczelni.