Aktualności

1 czerwca 2022

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych w PWSW

12 maja to ważna data w pielęgniarskim i położniczym kalendarzu. Od trzech lat równie istotna w terminarzu PWSW, bo to święto naszych pracowników, studentek i studentów. W tym roku świętowaliśmy hucznie i z nawiązką odebraliśmy sobie to, czego brakowało nam przez okres „pandemicznej przerwy”. Goście uroczystych obchodów Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej, zorganizowanych 9 maja… Czytaj więcej »

1 czerwca 2022

II etap Olimpiady Pielęgniarskiej

II etap Olimpiady pielęgniarskiej już za nami. Konkurencja była duża. Szkoda że do III etapu mogłyśmy wyłonić tylko dwie osoby. Wielkie Brawa dla wszystkich a największe dla Justyna Anna Supel i Damian Wiśniewski. Dla nich zmagań ciąg dalszy 20 mają w Ciechanowie. Już dziś trzymamy kciuki

1 czerwca 2022

XVI  Targi Edukacyjne

XVI  Targi Edukacyjne były doskonałą okazja do zaprezentowania oferty edukacyjnej PWSW w Przemyślu. Kierunek pielęgniarstwo godnie reprezentowały studentki II roku. Na naszym stanowisku można było zmierzyć cholesterol, poznać anatomię ludzkiego ciała oraz przy pomocy symulatora odczuć starszych z doświadczyć jak funkcjonuje osoba starsza.

29 grudnia 2021

Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska wsparła podopiecznych hospicjum „Santa Rita”

Święta Bożego Narodzenia, to czas radości, refleksji oraz obdarowywania. Otwieramy swoje serca na drugiego człowieka. Nie wszyscy jednak mogą w pełni się z tego cieszyć. Obok nas żyją osoby, które nie zasiądą do Wigilijnego stołu w gronie najbliższej rodziny. Dlatego Studenci Bezpieczeństwa transgranicznego Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu, kiedy dowiedzieli się o potrzebach podopiecznych… Czytaj więcej »

19 grudnia 2021

Trenażer strzelecki Mantis X10

Wzmacniamy proces wyszkolenia strzeleckiego studentów Bezpieczeństwa transgranicznego   Studenci Bezpieczeństwa transgranicznego mogą rozwijać swoje umiejętności strzeleckie oraz doskonalić technikę strzelania z wykorzystaniem najnowszych technologii. Jest to możliwe dzięki doposażeniu strzelnicy PWSW w Przemyślu w najbardziej zaawansowany trenażer strzelecki na rynku cywilnym Mantis X10 Elite Shooting Performance. Trenażer strzelecki Mantis X10 jest polecany zarówno dla początkujących,… Czytaj więcej »

22 listopada 2021

Zajęcia studyjne w Komendzie Miejskiej Policji w Przemyślu

25 października 2021 roku studenci Bezpieczeństwa transgranicznego uczestniczyli w zajęciach praktycznych zorganizowanych na terenie Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu, dzięki którym mogli łatwiej zrozumieć pracę policyjnych ekspertów. Zajęcia rozpoczęły się od przekazania informacji na temat procedury doboru do służby w Policji. Studenci dowiedzieli się, co trzeba zrobić, aby służyć w Policji. Omówiono wymagania i dokumentację,… Czytaj więcej »

22 listopada 2021

Profilaktyka (bez tajemnic) z bezpieczeństwem transgranicznym

Pomimo przerwy wakacyjnej studentki bezpieczeństwa transgranicznego PWSW w Przemyślu Kamila Kalawska i Marlena Czajkowska aktywnie uczestniczyły w wydarzeniach promujących bezpieczne zachowania, zwłaszcza wśród najmłodszych, które odbyły się na terenie miasta Przemyśla w miesiącu sierpniu i wrześniu br. Pierwszą taką imprezą był „Dzień Otwarty Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego – bezpieczny powrót do szkoły”, drugą zaś „Piknik… Czytaj więcej »

28 sierpnia 2021

Bezpieczeństwo transgraniczne – kształcimy praktycznie (zajęcia strzeleckie)

Wiedza zdobywana na uczelni wcale nie musi kojarzyć się tylko z książką i salą wykładową. Dowodem na to są praktyczne zajęcia, podczas których studenci Bezpieczeństwa transgranicznego pod okiem doświadczonego instruktora rozwijają swoje umiejętności strzeleckie oraz doskonalą technikę strzelania. Tym razem studenci Bezpieczeństwa transgranicznego odbyli praktyczne strzelanie amunicją ostrą. Po otrzymaniu amunicji, załadowaniu magazynków, ustawieniu się… Czytaj więcej »

12 lipca 2021

Harmonogram obron prac dyplomowych

Harmonogram obron prac dyplomowych w dniach 12 i 13 lipca 2021 r.:    12 lipca 2021: ·         godz. 14.30 – Socjologia; promotor dr J. Michno ·         godz. 15.00 – Socjologia; promotor dr A. Kawecki ·         godz. 15.45 – Stosunki transgraniczne; promotor dr A. Kawecki  13 lipca 2021 r.: ·         godz. 9.30 – Stosunki międzynarodowe; promotor dr T. Olejarz ·         godz. 10.30 – Stosunki międzynarodowe; promotor dr P. Szeląg ·         godz. 11.30 – Stosunki transgraniczne;… Czytaj więcej »