Aktualności

13 czerwca 2021

Pielęgniarstwo – z życia kierunku (część 2)


Wolontariat – Podziękowanie dla studentek.  

Studentki Iwona BochnackaMarzena Jodłowska, Justyna Marciak, Magda Grenda, Dagmara BarszczakAgnieszka Tworzydło-Kijanka, Grażyna Urban, Sabina Badowicz, Justyna Anna Supel, Sylwia Milczanowska, Kamila ZaniewskaPiotr KasprzykPaweł Pogorzelec – to wolontariusze,  którzy w czasie pandemii pomagali  pacjentom chorym na covid 19  ze Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu. Piękne  podziękowanie za odwagę i serce. Jesteśmy z Was bardzo dumni. Gratulacje.

 

Bezpieczna matura.

W okresie pandemii koronawirusa egzamin maturalny  2021  odbywał się z zachowaniem obowiązujących procedur sanitarnych.  Studenci  kierunku pielęgniarstwo zwyczajem ubiegłego roku  pomagali w dotrzymaniu tych procedur kontrolując temperaturę oraz dbając o właściwą dezynfekcję rąk.

 

Międzynarodowa Konferencja Studenckich Kół Naukowych „Wyzwania zdrowotne we współczesnym świecie” w Nowym Targu.

W konferencji uczestniczyły studentki pierwszego roku pielęgniarstwa PWSW w Przemyślu: Alicja Chrapek oraz Agnieszka Kierepko prezentując temat „Program profilaktyki nowotworu jądra wśród studentów PWSW w Przemyślu. Życie jest w Twoich rękach”.

 

Akcja krwiodawstwo.

Bez leku jakim jest krew, lekarze w szpitalach nie mogą operować, leczyć, ratować. Na jedną operację potrzeba kilku jednostek krwi, czyli dla jednego chorego krew musi oddać kilka osób.

Wiedzą o tym doskonale studenci kierunku pielęgniarstwo którzy 21 maja czynnie włączyli się do akcji poboru krwi zorganizowanego przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Oto nasi „cisi bohaterowie”.

 

Dzień Dziecka.

Z okazji Dnia Dziecka  studentki kierunku Pielęgniarstwo odwiedziły  podopiecznych Domu Dziecka w Przemyślu oraz  Ostrowie „Nasza Chata” wręczając dzieciom  upominki, przygotowane dzięki wolnym datkom studentów i pracowników PWSW w Przemyślu

We  współpracy z Działem Promocji Uczelni  studentki  również przygotowały  niespodziankę dla najmłodszych pacjentów szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu.