Aktualności

9 lutego 2018

„Czas intensywnej, ale na wskroś przyjemnej oraz owocnej pracy” – relacja Pawła Brylińskiego ze stażu w Brukseli


Z miesięcznego stażu w Brukseli wrócił student III roku politologii w PWSW Pan Paweł Bryliński. Tak, jak obiecał podzielił się z nami swoimi wrażeniami, a nawet zdjęciami z pobytu. Krótka relacja i kilka fotografii poniżej.

„Nazywam się Paweł Bryliński. W okresie od 9 listopada do 7 grudnia 2010 roku odbyłem staż w biurze poselskim Europosła Tomasza Poręby w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Mój wyjazd do Brukseli był możliwy dzięki zaangażowaniu władz oraz pracowników Działu Organizacji i Promocji Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu, którzy nawiązali kontakt z Posłem Porębą.

W trakcie odbywania stażu byłem odpowiedzialny za prowadzenie biura oraz wykonywanie czynności administracyjnych związanych z działalnością Parlamentu Europejskiego. Ponadto uczestniczyłem w posiedzeniach Komisji Parlamentarnych: Komisji Spraw Zagranicznych oraz Intergrupy Bałtyckiej, z których przygotowywałem sprawozdania i analizy. Pozyskiwałem informacje prasowe na temat Rosji i Armenii oraz opracowywałem teksty, opisujące sytuację w Armenii i Czarnogórze. Zajmowałem się również prowadzeniem korespondencji w języku polskim i angielskim, a także przygotowywaniem zapytań poselskich do Komisji Europejskiej.

Staż, który odbyłem, jest dla mnie – studenta politologii – wielkim doświadczeniem. Dzięki temu, iż obserwowałem działanie Parlamentu Europejskiego z perspektywy pracownika, w szerszy sposób pojmuję ideę integracji europejskiej oraz zakres działalności instytucji europejskich. Uczestnicząc w posiedzeniach Komisji Parlamentarnych, obserwując przebieg głosowań, zajmując się prowadzeniem biura poselskiego, zdobyłem umiejętności, które przygotowały mnie do pracy w administracji publicznej. Staż był dla mnie niebywałą możliwością na podniesienie umiejętności językowych. Dzięki życzliwości Pana Posła Tomasza Poręby oraz ludzi, z którymi zetknąłem się w Parlamencie Europejskim, miesiąc spędzony w Brukseli był dla mnie czasem intensywnej, ale na wskroś przyjemnej oraz owocnej pracy. Mam nadzieję, że doświadczenie zdobyte podczas tego stażu zaprocentuje w przyszłości.”

My również mamy taką nadzieję, życząc przy okazji zrealizowania wszelkich planów naukowych i zawodowych.

Autor: Agnieszka Bielec, Agnieszka Mickiewicz, Paweł Bryliński  |  Data publikacji: 27.03.2013, 10:34  |  Aktualizacja: 27.03.2013, 10:51

Autor: A